Groups

Headquarters
National Territory

Jessica Damon
jessicadamon@hotmail.com
Kaya Wladimir (Coco) Balentien  41
5694418/ 7374765
scoutingantiano.org
} Office Hours, Monday to Friday from 08.00 to 16.30 hrs.

District 1 – Curaçao
Central part of the Island

Florentina  Ng
florentinang@hotmail.com
Kaya Wladimir (Coco) Balentien  41
5113207/7378382
St. Antonius

Ensley Martier
scouting.stag@gmail.com
East of Mc.  Donalds, Sta. Maria
8681285/ 5409075
 
 
}  
Paul Brenneker

Jairo Silberie
paterpaulbrenneker@yahoo.com
M.L. Kingschool, Steenrijk
6989463
 
 
}  
Don Bosco

Ezzard Ignacio
ignacio944@yahoo.com
Manhattanweg,  Buena Vista
7672258/ 567-7175
 
 
}  
C.N. Winkel

Randall Conradus
randallconradus@hotmail.com
Uteweg, Mon Repos
5661089
}
Cariben

Daniel  Corsen
dscorsen@gmail.com
Beatrixlaan 5&7, Emmastad
8689871/ 5112287
caribenscoutgroup.org
caribenscoutgroup
grupo.cariben
} Saturday 14.30 to 17.30’hrs.
J.Schouwe

Theo Vos
th.vos@hotmail.com
Corrieweg, Damacor
7478608/5118285
 
 
}  

District 2 – Curaçao
Eastern part of the Island

Arjan Yntema
ayntema@xventures.biz
Kaya Wladimir (Coco) Balentien  41
7377440 / 6694262
Rimboezwervers

Gurtney Adriana
gurtadri@hotmail.com
Sta. Rosa z/n, Zuikertuintje
7473315 / 5256638
 
 
} Saturday 09.00-12.00’hrs – First Friday every month 18:00 – 20:00’hr.
Peter Stuyvesant

Elvis Reed
efh.reed@gmail.com
Kaya R.J Beaujon z/n, Klein Kwartier
5601136
 
peterstuyvesantgroep4
} Saturday 09.00-13.00’hrs – First Friday every month 18:00 – 20:30’hr.
St. Dominicus

Erik Sophia
essophia@hotmail.com
Stakamahachiweg 10, Montaña
7673745/ 5683129
 
Sint Dominicus Groep
} Saturday 15:00-18:00 hrs
Luis Beltran

         

Shirley Kopra
scouting@luisbeltran.org
Seru Loraweg z/n, Janwe
8698104/ 5125902
luisbeltran.org
luisbeltrangroup2
} Saturday 15.00-18.00’hrs. Every two months on Friday 18:00 – 20:30 hrs.
Mgr. Verriet (Sea Scouts)

Henry  Hernandez
henryghernandez@yahoo.com
Brakkeput Ariba z/n, Brakkeput
7675975/ 5666642
 
zeeverkennerijcuracao
} Saturday 09.00-12.00 girls and 14.30-17.30 boys.

District 3 – Curaçao
Western part of the Island

Ludson Valks
ludsonvalks@yahoo.com
Kaya Wladimir (Coco) Balentien 41
7890426 / 5262027
Nasafi

Alice Loos
aliceloos@gmail.com
Beatrixlaan 5 & 7, Emmastad
8699124/ 5112733
 
nafasi.groep1
} Every Saturday 9:00 – 12:00
Feliz Chacutu

Judmar Kwidama
judmarkwidama@gmail.com
Skol Joseph Civilis, Barber
8641069/ 5169597
 
felizchacutu.groep
} Every Saturday 15:00 – 18:00
Andre de Thaye

Meredith Martijn
meretijn@hotmail.com
Sint Michielsweg (Goilo School), Julianadrop
8699958/ 5228310
 
grupo.andredethaye.1
} Every Saturday 14:30 – 17:30 (First Friday of month 18:00 – 21:00
Simon Bolivar

Elvis (Chicu) Mercelina
elvis_mercelina@hotmail.com 
Achter JPF, Planterust
5622454/ 5610407
 
simon.bolivarsa
} Every Saturday 15:00 – 18:00
Pierre Lauffer

Ivette Kopra
ivettekopra@gmail.com
Kolegio Annie Koenraad, Tera Kora
8646265/ 5273518
 
gtroep
} Every Saturday 15:00 – 18:00
P. Amado Romer

Jeannifer Demali
jgidemali@yahoo.com
Sentro di Bario Mahuma, Mahuma
888542 /  5247682
 
grupo.amadoromer
} Every Saturday 14:30 – 17:30 (First Friday of month 18:00 – 21:00
John F. Kennedy

Hubert Martha
hubert.martha@yahoo.com
P. Euwensweg, Mundu Nobo
5605039
 
 
} Every Saturday 15:00 – 18:00
St. Tharsisius

Erno Cordilia
ecor1507@hotmail.com
Volkenbond straat, Sta. Famia
5102223
 
tharcisiusgroep
} Every Saturday 15:00 – 18:00

District 4
Saint Maarten

Merlyn Schaminee
merlyn.miguel26@gmail.com
Blueberryroad #1
1(721)5484241 / 1(721)5201053
Mohican

Merlyn Schaminee
merlyn.miguel26@gmail.com
Blueberryroad #1, Retreat Estate
1(721)5484241
 
 
}  

District 5
Bonaire

Gravey Anthonij
gravey.anthonij@brandweercn.com
 
5686144
Sint Michielsgroep

Gravey Anthonij
gravey.anthonij@brandweercn.com
Rincon
5686144
 
 
}  

Contact Us

9 + 11 =

info@scoutingantiano.org

+59997374765